Astrodyne TDI RP405-30-100-C
Part No.:
RP405-30-100-C
Datasheet:
RP405-30-100-C.pdf
Description:
LINE FILTER 480VAC 30A CHASS MNT
Shipping
RP405-30-100-C Specifications
Series:
RP405
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
30 A
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C