Astrodyne TDI RP370-320-0-B
Part No.:
RP370-320-0-B
Datasheet:
RP370-320-0-B.pdf
Description:
LINE FLTR 480VAC 320A CHASS MNT
Shipping
RP370-320-0-B Specifications
Series:
RP370
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
320 A
Approval Agency:
CE, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C