Astrodyne TDI RP357-800-10-B
Part No.:
RP357-800-10-B
Datasheet:
RP357-800-10-B.pdf
Description:
LINE FLTR 600VAC 800A CHASS MNT
Shipping
RP357-800-10-B Specifications
Series:
RP357
Configuration:
Three Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
600V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.8 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
800 A
Approval Agency:
CE, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C