Astrodyne TDI RP330-150-100-S
Part No.:
RP330-150-100-S
Datasheet:
RP330-150-100-S.pdf
Description:
LINE FLTR 480VAC 150A CHASS MNT
Shipping
RP330-150-100-S Specifications
Series:
RP330
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
150 A
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C