Astrodyne TDI RP310-20-10-QD
Part No.:
RP310-20-10-QD
Datasheet:
RP310-20-10-QD.pdf
Description:
LINE FILTER 480VAC 20A CHASS MNT
Shipping
RP310-20-10-QD Specifications
Series:
RP310
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
20 A
Approval Agency:
CE, cURus, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C