Astrodyne TDI RP305-80-100-C
Part No.:
RP305-80-100-C
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
RP305-80-100-C.pdf
Description:
LINE FILTER 480VAC 80A CHASS MNT
Shipping
RP305-80-100-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Series:
RP305
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
80 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C