Astrodyne TDI RP305-30-0-S
Part No.:
RP305-30-0-S
Datasheet:
RP305-30-0-S.pdf
Description:
LINE FILTER 480VAC 30A CHASS MNT
Shipping
RP305-30-0-S Specifications
Series:
RP305
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.5 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
30 A
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C