Stackpole Electronics Inc RNF14FTD8K45
Part No.:
RNF14FTD8K45
Datasheet:
RNF14FTD8K45.pdf
Description:
RES 8.45K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNF14FTD8K45 Specifications
Resistance:
8.45 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)