Stackpole Electronics Inc RNF14FTD182R
Part No.:
RNF14FTD182R
Datasheet:
RNF14FTD182R.pdf
Description:
RES 182 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNF14FTD182R Specifications
Resistance:
182 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)