Schaffner EMC Inc. RN222-0.5-02-56
Part No.:
RN222-0.5-02-56
Datasheet:
RN222-0.5-02-56.pdf
Description:
CMC 56MH 500MA 2LN TH
Shipping
RN222-0.5-02-56 Specifications
Current Rating (Max):
56 mH @ 10 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
500mA
Voltage Rating - DC:
1.8Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
300V
Ratings:
-40°C ~ 100°C