Schaffner EMC Inc. RN218-2.2-02-3M3
Part No.:
RN218-2.2-02-3M3
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
RN218-2.2-02-3M3.pdf
Description:
CMC 3.3MH 2.2A 2LN TH
Shipping
RN218-2.2-02-3M3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Package/Case:
Vertical, 4 PC Pin
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
3.3 mH @ 10 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
2.2A
Voltage Rating - DC:
100mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
300V
Ratings:
-40°C ~ 100°C