Schaffner EMC Inc. RN214-2-02-2.2
Part No.:
RN214-2-02-2.2
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
RN214-2-02-2.2.pdf
Description:
CMC 2.2MH 2A 2LN TH
Shipping
RN214-2-02-2.2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Package/Case:
Vertical, 4 PC Pin
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
Current Rating (Max):
2.2 mH @ 10 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
2A
Voltage Rating - DC:
67mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
300V
Ratings:
-40°C ~ 100°C