Schaffner EMC Inc. RN114-0.8-02-27M
Part No.:
RN114-0.8-02-27M
Datasheet:
RN114-0.8-02-27M.pdf
Description:
CMC 27MH 800MA 2LN TH
Shipping
RN114-0.8-02-27M Specifications
Current Rating (Max):
27 mH @ 10 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
800mA
Voltage Rating - DC:
500mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC:
Operating Temperature:
300V
Ratings:
-40°C ~ 100°C