Carlo Gavazzi Inc. RMD3H24MA40
Part No.:
RMD3H24MA40
Datasheet:
RMD3H24MA40.pdf
Description:
SSR RELAY 3PST-NO 40A 0-240V
Shipping
RMD3H24MA40 Specifications
Voltage - Input:
120VAC
Voltage - Load:
0 V ~ 240 V
Load Current:
40 A
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C