Cosel USA, Inc. RMC30A-2-J
Part No.:
RMC30A-2-J
Datasheet:
RMC30A-2-J.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Shipping
RMC30A-2-J Specifications
Series:
RMC (30W)
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Current - Output 1:
3 A
Current - Output 2:
500 mA
Current - Output 3:
500 mA
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
5.31" L x 1.22" W x 3.15" H (135.0mm x 31.0mm x 80.0mm)