Cosel USA, Inc. RMC15A-2-N
Part No.:
RMC15A-2-N
Datasheet:
RMC15A-2-N.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Shipping
RMC15A-2-N Specifications
Series:
RMC (15W)
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Current - Output 1:
2 A
Current - Output 2:
200 mA
Current - Output 3:
200 mA
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
3.94" L x 1.10" W x 3.15" H (100.0mm x 28.0mm x 80.0mm)