Cosel USA, Inc. RMB50A-1-N
Part No.:
RMB50A-1-N
Datasheet:
RMB50A-1-N.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 12V
Shipping
RMB50A-1-N Specifications
Series:
RMB (50W)
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Current - Output 1:
1.5 A
Current - Output 2:
3.6 A
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
6.10" L x 1.22" W x 3.66" H (155.0mm x 31.0mm x 93.0mm)