Cosel USA, Inc. RMB30A-2-CN
Part No.:
RMB30A-2-CN
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
RMB30A-2-CN.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 24V
Shipping
RMB30A-2-CN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
RMB (30W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
24V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
1.5 A
Current - Output 2:
1.4 A
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.31" L x 1.22" W x 3.15" H (135.0mm x 31.0mm x 80.0mm)