Carlo Gavazzi Inc. RM1E60V50
Part No.:
RM1E60V50
Datasheet:
RM1E60V50.pdf
Description:
1-POLE PANEL MOUNT SSR, PROPORTI
Shipping
RM1E60V50 Specifications
Series:
RM1E
Output Type:
AC
Voltage - Input:
0 ~ 10VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 600 V
Load Current:
50 A
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C