Carlo Gavazzi Inc. RM1E60AA50
Part No.:
RM1E60AA50
Datasheet:
RM1E60AA50.pdf
Description:
1-POLE PANEL MOUNT SSR, PROPORTI
Shipping
RM1E60AA50 Specifications
Series:
RM1E
Voltage - Input:
4 ~ 20mA (Current Loop)
Voltage - Load:
0 V ~ 600 V
Load Current:
50 A
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C