Carlo Gavazzi Inc. RM1E23V25
Part No.:
RM1E23V25
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
RM1E23V25.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 90-265V
Shipping
RM1E23V25 Specifications
Series:
RM1E
Output Type:
AC, Proportional Control
Voltage - Input:
0 ~ 10VDC
Voltage - Load:
90 V ~ 265 V
Load Current:
25 A
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C