Carlo Gavazzi Inc. RM1D200D20
Part No.:
RM1D200D20
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
RM1D200D20.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-200V
Shipping
RM1D200D20 Specifications
Series:
RM1D
Packaging:
Box
Output Type:
DC
Voltage - Input:
4.5 ~ 32VDC
Voltage - Load:
1 V ~ 200 V
Load Current:
20 A
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C