Carlo Gavazzi Inc. RM1C60D100
Part No.:
RM1C60D100
Datasheet:
RM1C60D100.pdf
Description:
1-POLE PANEL MOUNT SSR, PEAK SWI
Shipping
RM1C60D100 Specifications
Series:
RM1C
Voltage - Input:
4.25 ~ 32VDC
Voltage - Load:
340 V ~ 660 V
Load Current:
100 A
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C