Carlo Gavazzi Inc. RM1A48D75
Part No.:
RM1A48D75
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
RM1A48D75.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 75A 42-530V
Shipping
RM1A48D75 Specifications
Series:
RM
Output Type:
AC, Zero Cross
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
42 V ~ 530 V
Load Current:
75 A
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C