Carlo Gavazzi Inc. RM1A40M50
Part No.:
RM1A40M50
Datasheet:
RM1A40M50.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 50A 24-265V
Shipping
RM1A40M50 Specifications
Voltage - Load:
24 V ~ 265 V
Load Current:
50 A
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C