Carlo Gavazzi Inc. RM1A40A100
Part No.:
RM1A40A100
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
RM1A40A100.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100A 24-265V
Shipping
RM1A40A100 Specifications
Series:
RM
Output Type:
AC, Zero Cross
Voltage - Input:
20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC
Voltage - Load:
24 V ~ 265 V
Load Current:
100 A
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C