Rip-Tie RLH-045-100-RW
Part No.:
RLH-045-100-RW
Manufacturer:
Rip-Tie
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RLH-045-100-RW.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE MULT 4.5" 100PACK
Shipping
RLH-045-100-RW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Rip-Tie
Series:
Rip-Lock
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
4.500" (114.30mm)
Width:
1.000" (25.40mm)