ebm-papst Inc. RL65-21/12
Part No.:
RL65-21/12
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
RL65-21/12.pdf
Description:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Shipping
RL65-21/12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
RL65
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Width:
33.00mm
Air Flow:
32.9 CFM (0.921m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower
Features:
Noise:
62.0dB(A)
Power (Watts):
15 W