ebm-papst Inc. RL48-19/12/2
Part No.:
RL48-19/12/2
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
RL48-19/12/2.pdf
Description:
FAN BLOWER 75X27MM 12VDC WIRE
Shipping
RL48-19/12/2 Specifications
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
RL48
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Square/Rounded - 75mm L x 75mm H
Width:
27.00mm
Air Flow:
16.5 CFM (0.462m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower
Features:
Speed Sensor (Tach)
Noise:
51.0dB(A)
Power (Watts):
5 W