Essentra Components RKW-8-11-RD
Part No.:
RKW-8-11-RD
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKW-8-11-RD.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE RED 11"
Shipping
RKW-8-11-RD Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Richco, RKW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
11.000" (279.40mm)
Width:
0.500" (12.70mm)