Essentra Components RKW-8-11-BK-C
Part No.:
RKW-8-11-BK-C
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKW-8-11-BK-C.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE BLACK 11"
Shipping
RKW-8-11-BK-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Richco, RKW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
11.000" (279.40mm)
Width:
0.500" (12.70mm)