Essentra Components RKW-12-18-RD
Part No.:
RKW-12-18-RD
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Reclosable Fasteners
Package:
Datasheet:
RKW-12-18-RD.pdf
Description:
HOOK&LOOP TIE RED 1.5'
Shipping
RKW-12-18-RD Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Richco, RKW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hook and Loop - Tie
Shape:
Rectangular
Length:
18.000" (457.20mm)
Width:
0.750" (19.05mm)