Vishay Dale RHA0503R000FE02
Part No.:
RHA0503R000FE02
Datasheet:
RHA0503R000FE02.pdf
Shipping
RHA0503R000FE02 Specifications
Resistance:
3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height - Seated (Max):
0.625" (15.87mm)