KYOCERA AVX RH317C104KAA0A3
Part No.:
RH317C104KAA0A3
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
RH317C104KAA0A3.pdf
Description:
COLER MIL SUPRACAP
Shipping
RH317C104KAA0A3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
RH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling, SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 6 L-Lead
Size / Dimension:
0.300" L x 0.276" W (7.62mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.120" (3.05mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)