KYOCERA AVX RH221C106MAARA3
Part No.:
RH221C106MAARA3
Datasheet:
RH221C106MAARA3.pdf
Shipping
RH221C106MAARA3 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
Stacked SMD, 4 J-Lead
Size / Dimension:
0.283" L x 0.213" W (7.20mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.224" (5.70mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)