KYOCERA AVX RH211C475KAA0A3
Part No.:
RH211C475KAA0A3
Datasheet:
RH211C475KAA0A3.pdf
Shipping
RH211C475KAA0A3 Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
Stacked SMD, 4 J-Lead
Size / Dimension:
0.283" L x 0.213" W (7.20mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)