Raltron Electronics RH100-50.000-12-F-1010-TR
Part No.:
RH100-50.000-12-F-1010-TR
Datasheet:
RH100-50.000-12-F-1010-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 50.0000MHZ 12PF SMD
Shipping
RH100-50.000-12-F-1010-TR Specifications
Frequency:
50 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)