Raltron Electronics RH100-25.000-16-F-2020-EXT-TR
Part No.:
RH100-25.000-16-F-2020-EXT-TR
Datasheet:
RH100-25.000-16-F-2020-EXT-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Shipping
RH100-25.000-16-F-2020-EXT-TR Specifications
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)