Raltron Electronics RH100-24.000-8-1010-EXT-TR
Part No.:
RH100-24.000-8-1010-EXT-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
RH100-24.000-8-1010-EXT-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
RH100-24.000-8-1010-EXT-TR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
RH100
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)