Vishay Dale RH02515R00FE02
Part No.:
RH02515R00FE02
Datasheet:
RH02515R00FE02.pdf
Description:
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 25W
Shipping
RH02515R00FE02 Specifications
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height - Seated (Max):
0.561" (14.25mm)