STMicroelectronics RF3L05150CB4
Part No.:
RF3L05150CB4
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
LBB
Datasheet:
RF3L05150CB4.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V LBB
Shipping
RF3L05150CB4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
LBB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1GHz
Gain:
23dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
2.5A
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
90 V