Samtec Inc. RF085-92SP-92SP-0152
Part No.:
RF085-92SP-92SP-0152
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
RF085-92SP-92SP-0152.pdf
Description:
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM
Shipping
RF085-92SP-92SP-0152 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
RF085
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
2.92mm to 2.92mm
1st Connector:
2.92mm Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
2.92mm Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
5.984" (152.00mm)
Cable Type:
0.085" Flexible Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
Frequency - Max:
40 GHz
Color:
Blue
Features:
Shielded
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C