E-T-A REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
Part No.:
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A.pdf
Description:
CIR BRKR 4A 24VDC PUSH TO RESET
Shipping
REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
REX12
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Holder
Breaker Type:
Solid State
Current Rating (Amps):
4A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
30 V