ebm-papst Inc. RER101-36/12N/2HHPR-181
Part No.:
RER101-36/12N/2HHPR-181
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
RER101-36/12N/2HHPR-181.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 101X51.7MM 12VDC
Shipping
RER101-36/12N/2HHPR-181 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
RER101
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Round - 101mm Dia
Width:
51.70mm
Air Flow:
112.0 CFM (3.14m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Motorized Impellers
Features:
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Noise:
74.0dB(A)
Power (Watts):
20.5 W