Vishay Sfernice RE16LA8D302
Part No.:
RE16LA8D302
Datasheet:
RE16LA8D302.pdf
Shipping
RE16LA8D302 Specifications
Linear Range:
0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")
Linearity:
±0.1%
Resistance:
3 kOhms
Resistance Tolerance:
±20%
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C