Vishay Sfernice RE16LA6D232
Part No.:
RE16LA6D232
Datasheet:
RE16LA6D232.pdf
Shipping
RE16LA6D232 Specifications
Linear Range:
0 ~ 150.00mm (0 ~ 5.91")
Linearity:
±0.1%
Resistance:
2.3 kOhms
Resistance Tolerance:
±20%
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C