RadioControlli RC-RXASK-868.95
Part No.:
RC-RXASK-868.95
Datasheet:
RC-RXASK-868.95.pdf
Description:
868.95MHz ASK Receiver module
Shipping
RC-RXASK-868.95 Specifications
Frequency:
868.95MHz
Current - Receiving:
6mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C