RadioControlli RC-RXASK-868
Part No.:
RC-RXASK-868
Datasheet:
RC-RXASK-868.pdf
Description:
868.35MHz ASK Receiver module
Shipping
RC-RXASK-868 Specifications
Frequency:
868MHz
Current - Receiving:
6mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C