RadioControlli RC-RFSK1-869.5N
Part No.:
RC-RFSK1-869.5N
Datasheet:
RC-RFSK1-869.5N.pdf
Description:
869.5MHz FSK Receiver module
Shipping
RC-RFSK1-869.5N Specifications
Frequency:
869.5MHz
Current - Receiving:
8mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C