Vishay Dale RBEF050086R00JGB00
Part No.:
RBEF050086R00JGB00
Datasheet:
RBEF050086R00JGB00.pdf
Description:
RES CHAS MNT 86 OHM 5% 500W
Shipping
RBEF050086R00JGB00 Specifications
Resistance:
86 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 415°C
Size / Dimension:
1.625" Dia x 10.500" L (41.28mm x 266.70mm)